fbpx

Meksyk w miesiąc – gotowy plan podróży

przez Piotr Łącki

Miesiąc w Meksyku to optymalny czas, by zwiedzić najważniejsze miejsca, cieszyć się naturą i doświadczyć różnorodności tego kraju. Taka długość czasu pozwala nie tylko odwiedzić turystyczne miejsca, ale również zejść z utartego szlaku. Poznaj plan podróży dla ambitnych.

Meksyk w miesiąc – co zobaczymy?

Naszą podróż rozpoczniemy w najludniejszym mieście Ameryki Północnej – Mexico City. Po trzech dniach w stolicy i okolicach dotrzemy do Oaxaca, które słynie ze świetnego jedzenia, niezwykłej architektury oraz pomysłowych pamiątek. Odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu zapewni nam Puerto Escondido nad Pacyfikiem. Uważajcie na siebie – niektórzy potrafią spędzić na Playa Zicatela kilka tygodni!

Jeśli jednak zdecydujecie się jechać dalej, dotrzemy do stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Miasto to niegdyś ukochali hipisi. Trudno się temu dziwić – ciekawa scena kulinarna, jedyny w swoim rodzaju miks kultur oraz umiarkowany klimat (wieczorem przyda się polar!) przyciąga jak magnes! Odwiedzimy również szamanów, którzy leczą w…kościele.

W drodze do Laguny Bacalar przejedziemy przez tereny częściowo kontrolowane przez Zapatystów i odwiedzimy jedne z piękniejszych ruin prekolumbijskich w Palenque. Odpoczynek będziemy kontynuowali na plażach w Mahahual oraz Tulum.

Ostatni tydzień bynajmniej nie będzie nudny. Valladolid to świetny przykład małomiasteczkowego Meksyku. Zobaczymy flamingi w Rio Lagartos. Baterie przed powrotem doładujemy na Isla Mujeres, a z Karaibami pożegnamy się w Cancun.

Pełny opis miejsc znajdziesz w demo planu podróży (poniżej).

Meksyk w miesiąc

pobierz demo planu podróży
przejdź do sklepu

Meksyk w miesiąc – co obejmuje plan podróży?

Plan podróży obejmuje wszystkie informacje logistyczne, które są Ci potrzebne do zrealizowania miesięcznej wyprawy przez Meksyk.

Znajdziesz tam informacje, jak przygotować się do podróży i zapewnić sobie bezpieczeństwo w drodze. Kompleksowo opisane są atrakcje po drodze, biura oferujące wycieczki, szczegóły dotyczące samodzielnego przemieszczania się po Meksyku oraz propozycje noclegów (trzy w każdym miejscu).

Plan pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli zastanawiasz się, czy ten plan jest dla Ciebie, zajrzyj tutaj. W wyborze odpowiedniego planu podróży po Meksyku pomoże Ci także ten wpis.

Przejdź do sklepu


Meksyk w miesiąc – informacje techniczne


Ilość stron: 89 stron
Czas trwania podróży: 28 dni
Data publikacji: październik 2019
Cena: 99 zł

Przeczytaj również

Close