fbpx

Jak tanio polecieć do Meksyku?

przez Piotr Łącki

Coraz więcej osób planuje samodzielnie podróżować po Meksyku. Pierwsze pytanie, które sobie stawiają, dotyczy znalezienia taniego lotu. Jak tanio polecieć do Meksyku? Przedstawiam kilka możliwości. 

Jak tanio polecieć do Meksyku? 3 rekomendacje

Loty czarterowe

Najtańszym rozwiązaniem jest wyruszyć w podróż z… innymi turystami. Największym hubem turystycznym w Meksyku jest lotnisko w Cancún, na południu kraju. Obsługuje ponad 20 milionów pasażerów rocznie. Zwykle biura podróży nie wyprzedają wszystkich miejsc i wtedy pojawia się szansa, by w ostatniej chwili kupić bilet lotniczy w naprawdę dobrej cenie. 

Z drugiej strony coraz więcej biur podróży sprzedaje pewną pulę biletów podróżnikom zainteresowanym samym lotem. Najtańsze bilety oferuje biuro podróży Tui z lotnisk w Belgii (do Brukseli można dolecieć tanio z Polski [Ryanair od 64 zł], nieraz także z Niemiec). W zależności od momentu w ciągu roku bilet w jedną stronę będzie kosztował między 200 a 250 €. Jesienią można znaleźć bilety nawet za 150 €. 

Zejście poniżej 2000 zł za bilet w dwie strony uważam za bardzo dobry rezultat. Oczywiście można znaleźć bilety taniej i po sieci krążą screeny niesamowitych ofert – zwykle jest to jednak wynik błędów systemowych, specjalnych promocji albo mniej wygodnych terminów (np. Sylwester). Można mieć szczęście i na taki bilet trafić, ale planując wakacje, nie warto się na to nastawiać (później człowiek chodzi rozczarowany 😉 ). 

Cancún jest miejscem masowej turystyki, dlatego backpackerom radzę spędzić tam jeden dzień i ruszyć dalej. Nasze wrażenia z podróży po Meksyku możecie znaleźć tutaj.

Budżetowo do Meksyku

Wyruszając w dalszą podróż, zwykle wylatujemy z Niemiec. Cena biletów jest zazwyczaj niższa niż z Polski (nawet wliczając koszt dotarcia do lotniska, o czym pisałem tutaj). Kilka razy zdarzało nam się korzystać z linii lotniczej Eurowings (spółka należąca do Lufthansy). Nawet gdy przytrafiła się awaria, ich serwis był profesjonalny i bez problemu wypłacili nam odszkodowanie (600 €, szczegóły tutaj). 

Pewnym wyzwaniem, gdy ruszamy do Meksyku czarterem albo tanimi liniami, jest fakt, że sprzedają one sam bilet z bagażem podręcznym, bez żadnych dodatkowych usług. Jeśli więc chcemy zabrać większy bagaż, wybrać miejsce do siedzenia, otrzymać posiłki albo dostęp do rozrywki na pokładzie, trzeba za to dodatkowo zapłacić. 

Na dwa tygodnie plażowania do ciepłego Meksyku można spakować się w bagaż podręczny. Gdy jednak chcemy dłużej eksplorować ten kraj, to dla wielu ten limit może okazać się za mały.

Wyjściem z tego impasu może być wybranie oferty linii Condor. W ramach Economy Class w cenie jest bagaż rejestrowany (20 kg). W czasie ostatniej podróży do Meksyku korzystaliśmy z tej linii lotniczej i… to był prawdopodobnie ostatni raz, kiedy z niej skorzystaliśmy.

Overbooking sprawił, że do końca nie było pewne, czy polecimy. Obsługa zachowała się skandalicznie (więcej tutaj), a na naszą skargę odpowiedzieli jakimiś frazesami. Niemniej taka opcja istnieje. 😉 

Wyszukiwarki

Biletów warto poszukać również za pomocą wyszukiwarek. Skyscanner, Momondo, Azair, Kayak, Fru i wiele, wiele innych pomogą Wam przeskanować dostępną ofertę. W przypadku Meksyku polecamy okres styczeń – marzec, można skrócić sobie zimę. 

Wyszukiwarki pozwalają nieraz znaleźć niekonwencjonalne połączenie (z przesiadką), które wychodzi korzystnie finansowo. Często, gdy badam możliwość przelotu w jakiś zakątek świata, zaczynam właśnie od wpisania tych kierunków w wyszukiwarkę. 

Chcesz zwiedzić Meksyk na własną rękę? Polecam trzy gotowe plany podróży!

Przeczytaj również

Close