fbpx

Wrocław dla dzieci – co robić z dzieckiem we Wrocławiu? 10 propozycji

przez Piotr Łącki

Miasta najczęściej nie są ciekawym miejscem eksploracji dla dzieci. Może nie licząc kolejnych placów zabaw, miejsc z lodami i frytkami 😉 Co robić z dziećmi we Wrocławiu? 10 propozycji od plecakpodroznika.pl

 

„Polska na wakacje” – podróżniczy cykl o polskich miastach

 

W ramach letniego cyklu „Polska na wakacje” odwiedzimy najważniejsze polskie miasta. Odkryjemy Wrocław, Kraków, Gdańsk i Warszawę. Serię rozpoczniemy od odkrywania Wrocławia. Ten wybór nie jest przypadkowy. To we Wrocławiu się urodziłem, tu spędziłem całe moje życie i zawsze chętnie wracam do tego miasta z kolejnych podróży.

 

Bardzo cieszę się, że mogę Wam pokazać moje miasto. Tym bardziej, że na co dzień pracuję w nim jako przewodnik miejski. Z tego też powodu artykułów o Wrocławiu pojawi się więcej niż w przypadku innych miast. Wrocław ma w tym razie uprzywilejowaną pozycję 😉

 

W wypadku innych miast będę chciał zaangażować moich przyjaciół i kolegów po fachu. Myślę, że ich rekomendacje pozwolą Wam lepiej poznać największe polskie miasta. Wszystkie wpisy cyklu znajdziesz tutaj. Zapraszam do czytania i udostępniania!

 

 

Co robić z dziećmi we Wrocławiu? 10 propozycji

 

1. Kolejkowo

Największy model kolejowy w Polsce. 430 metrów torów, 15 pociągów i 162 obiekty architektoniczne, w tym miniatury budynków z Dolnego Śląska. Otwarte codziennie. 

 

2. Mapa krasnoludków

Polowanie na krasnale może zająć cały dzień. W centrach informacji turystycznej można zakupić mapę, na której znajduje się ponad 200 krasnali. Najbardziej polecam jednak mapę z naklejkami Na tropie wrocławskich krasnali (Wydawnictwo eMKa). 

 

3. Karuzela w Parku Staromiejskim

Karuzela typu francuskiego, stylizowana na XIX-wieczne modele. Szczególnie w lecie jest sporą atrakcją. Tuż obok można kupić watę cukrową, pobawić się na nowoczesnym placu zabaw oraz zobaczyć ciekawe gatunki gołębi. Świetne miejsce, aby schronić się przed słońcem i zorganizować piknik w centrum Wrocławia.

 

4. Wrocławski Teatr Lalek

Spektakle dla najmłodszych (nawet dla dzieci 0,5-2,5 roku) ma w swoim repertuarze Wrocławski Teatr Lalek. W sezonie letnim w różnych lokalizacjach Wrocławia realizowane są przedstawienia Bajkobusu.

5. Hydropolis

Centrum wiedzy z nowoczesną wystawą edukacyjną o wodzie. Interaktywne instalacje, modele i ekrany dotykowe dostarczają informacji o wodzie z różnych perspektyw.

 

6. Afrykarium

Podróż przez Afrykę jest punktem obowiązkowym wizyty z dzieckiem we Wrocławiu. Ryby, płaszczki, rekiny, manaty, hipopotamy, krokodyle, kotiki i pingwiny z pewnością zatrzymają nas w Afrykarium przynajmniej na 1,5 godziny. Spacer po największych atrakcjach zoo zajmie kolejne 2 godziny. Właściwie można tu spędzić cały dzień. W dni wolne i świąteczne warto uzbroić się również w cierpliwość i przybyć do zoo z samego rana. Kolejki (najpierw do kasy, później do Afrykarium) mogą zdecydowanie odebrać radość ze zwiedzania.

 

7. Dzieciniec zwierzęcy

W zoo znajduje się specjalna część, w której dzieci mogą bawić się i karmić zwierzęta (jest to dozwolone, granulat kosztuje 1 zł). Tuż obok można przejechać się na kucyku. Bardzo fajne uzupełnienie wizyty w Afrykarium.

 

8. Aquapark

Będąc we Wrocławiu z rodziną, warto rozważyć bilet rodzinny (2 dorosłych plus trójka dzieci), pozwalający odwiedzić zoo oraz Aquapark (albo zoo oraz Hydropolis). Po intensywnym dniu w ZOO odpoczynek w Aquaparku może być fajnym uzupełnieniem czasu we Wrocławiu. Tym bardziej, że w Aquaparku znajdzie się cała masa atrakcji dla dzieci (brodzik dla najmłodszych, zatoka dziecięca, basen z falą, leniwa rzeka, zjeżdżalnie). 

 

9. Sale zabaw

Nawet zła pogoda nie zepsuje zabawy w zamkniętych obiektach, takich jak Loopy’s World, Bobolandia, Arena Gigantów, Kinderplaneta czy Parku Trampolin Jumpworld.

 

10. Park linowy na Wyspie Opatowickiej

Różnorodność atrakcji w parku linowym oraz różne poziomy trudności pozwalają na zabawę dla całej rodziny. Najłatwiejsze trasy dostępne są dla dzieci 3+. 

Przeczytaj również

Close