fbpx

Który plan podróży przez Meksyk wybrać?

przez Piotr Łącki

Każda podróż jest inna, a na stronie dostępne są aż trzy trasy podróży. Poniżej znajdziecie krótki przewodnik, który pomoże Wam wybrać plan podróży przez Meksyk, który najlepiej będzie odpowiadał Waszym potrzebom.

Który plan podróży przez Meksyk wybrać? Przewodnik

Długość urlopu 

Mam dwa tygodnie – polecam plan Magiczny Jukatan
Mam trzy tygodnie – polecam plan Meksyk od wybrzeża do wybrzeża
Mam cztery tygodnie – polecam plan Meksyk w miesiąc

Bacalar

Chcę zobaczyć jak najwięcej

Polecam plan Meksyk w miesiąc. To zdecydowanie najbardziej kompleksowy z przygotowanych planów. Jeśli jednak nie macie miesiąca wolnego, wtedy polecam plan Meksyk od wybrzeża do wybrzeża. W trzy tygodnie zbierzecie masę wrażeń. 

Monte Alban

Preferuję komfort 

Wybierz plan Magiczny Jukatan. Dystanse, które będziemy przemierzać, są w większości przypadków niewielkie. Nie ma tu całonocnych przejazdów autobusami. Ciągle jednak podróżujemy z plecakiem. 

Cancun

Dobrze mi z plecakiem 

Polecam plany Meksyk od wybrzeża do wybrzeża oraz Meksyk w miesiąc. Plan zakłada odkrycie wielu miejsc, doświadczenie różnych twarzy Meksyku; w programie są także nocne przejazdy autobusem. 

Sądzę, że doświadczeni backpackerzy uznają ten plan za komfortowy, a osoby dopiero zaczynające takie podróże poczują klimat podróżowania na własną rękę.

Valladolid

Nie wiem, który plan będzie najciekawszy dla mnie 

Na stronie możesz pobrać demo każdego z planów podróży. Ich przejrzenie pomoże Ci podjąć decyzję. 

Chichen Itza

Chcę zobaczyć Mexico City

Na Mexico City i okoliczne atrakcje potrzeba moim zdaniem przynajmniej trzy dni, dlatego miasto to uwzględniłem w planie Meksyk w miesiąc. Po dokonaniu pewnej selekcji można jednak pokonać trasę Mexico City – Cancún w trzy tygodnie. 

Mexico City

Planuję podróż samochodem

Wszystkie trzy plany zostały przygotowane z myślą o osobach, które podróżują samodzielnie z plecakiem, transportem publicznym. Plany nie zawierają informacji o drogach, wynajmie samochodu czy ubezpieczeniach z tym związanych. Jeśli na to liczyłeś, odradzam zakup planu podróży.

Jeśli jednak szukasz spójnego planu zwiedzania, w tym rekomendacji dotyczących atrakcji, noclegów, jedzenia, to dostępne plany podróży mogą Cię zainteresować. 

Roma, CDMX

Chcę zobaczyć różne plaże

W zależności od dostępnego czasu i Twoich preferencji, wybierz Meksyk od wybrzeża do wybrzeża (odkryjesz plaże Pacyfiku i na Karaibach) albo Magiczny Jukatan (karaibskie wybrzeże Meksyku). 

Puerto Escondido

Zwykle jeździłem na all inclusive, teraz chcę spróbować czegoś innego 

Polecam plan Magiczny Jukatan. Jest on najłatwiejszy pod względem logistyki. Pozwala zobaczyć jak najwięcej przy stosunkowo niewielkiej ilości czasu spędzonego na przemieszczaniu się. To plan dobry na początek. 

Cancun

Mam bilet w dwie strony do Cancún

Rekomenduję jeden z dwóch planów: Magiczny Jukatan albo Meksyk od wybrzeża do wybrzeża. Długość urlopu, charakter wyjazdu (więcej odpoczynku vs więcej zobaczyć) i demo obu planów powinny pomóc podjąć decyzję. 

Merida

POLUB BLOGA NA FB – KLIKNIJ TUTAJ!

Przeczytaj również

Close