fbpx

Meksyk od wybrzeża do wybrzeża w trzy tygodnie – gotowy plan podróży

przez Piotr Łącki

Połączyć Karaiby z Pacyfikiem w jednej podróży? Wiele osób, przygotowując wakacje w Meksyku, koncentruje się na najciekawszych miejscach Jukatanu. Można jednak w ramach jednego wyjazdu spiąć oba wybrzeża Meksyku. Zapraszam do zapoznania się z planem podróży.

Meksyk od wybrzeża do wybrzeża – co zobaczymy?

Naszą podróż rozpoczniemy w Cancun, które dla wielu jest głównym celem podróży do Meksyku. Krótki pobyt pozwoli zrozumieć, dlaczego pocztówkowe plaże przyciągają miliony turystów na Jukatan. Zobaczymy także inną twarz Jukatanu – Isla Holbox nie posiada asfaltowych dróg, a jej znakiem rozpoznawczym są kolorowe budynki i golfowe meleksy.

Meridę najlepiej odwiedzić w niedzielę. Jarmark artystyczny, stoiska z jedzeniem oraz występy artystyczne wypełnią nam cały dzień. To również świetne miejsce wypadowe, by zobaczyć flamingi w Celestun.

Po poznaniu tej części Jukatanu przeniesiemy się bliżej Pacyfiku. Oaxaca to świetne miejsce, by kupić pamiątki, skosztować jednej z lepszych kuchni w Meksyku oraz odwiedzić ruiny prekolumbijskie Monte Alban. Z tej części kraju pochodzi również alkohol narodowy Meksyku – mezcal.

Po wrażeniach kulinarno-estetycznych zanurzymy się w Pacyfiku w Puerto Escondido. Przepiękna Playa Zicatela to wymarzona sceneria, aby cieszyć się zachodem słońca. Niektórzy potrafią zostać tu na długie tygodnie.

San Cristobal de las Casas przyciąga jak magnes za sprawą ciekawej sceny kulinarnej, jedynego w swoim rodzaju miksu kultur oraz umiarkowanego klimat (wieczorem przyda się polar!). Szamani z okolic San Cristobal łączą w niezwykły sposób wierzenia prekolumbijskie z katolicyzmem.

Najintensywniejszy dzień naszej podróży zabierze nas do jednych z najciekawszych ruin Meksyku. Położone w dżungli ruiny w Palenque mają niesamowity klimat. Do tego można wchodzić do wnętrz i wspinać się na piramidy.

Po całej masie wrażeń, a przed powrotem do domu, warto pozwolić sobie na kilka dni relaksu. Odpoczynek zapewni nam niesamowita Laguna Bacalar oraz Puerto Morelos. To idealne miejsca na koniec podróży, przed lotem powrotnym z Cancun.

Pełny opis miejsc znajdziesz w demo planu podróży (poniżej).

Meksyk od wybrzeża do wybrzeża

pobierz demo planu podróży
przejdź do sklepu


Meksyk od wybrzeża do wybrzeża – co obejmuje plan podróży?

Plan podróży obejmuje wszystkie informacje logistyczne, które są Ci potrzebne do zrealizowania trzytygodniowej podróży przez Meksyk.

Znajdziesz tam informacje, jak przygotować się do podróży i zapewnić sobie bezpieczeństwo w drodze. Kompleksowo opisane są atrakcje po drodze, biura oferujące wycieczki, szczegóły dotyczące samodzielnego przemieszczania się po Meksyku oraz propozycje noclegów (trzy w każdym miejscu).

Plan pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli zastanawiasz się, czy ten plan jest dla Ciebie, zajrzyj tutaj. W wyborze odpowiedniego planu podróży po Meksyku pomoże Ci także ten wpis.

Przejdź do sklepu

Meksyk od wybrzeża do wybrzeża – informacje techniczne


Ilość stron: 67 stron
Czas trwania podróży: 21 dni
Data publikacji: październik 2019
Cena: 79 zł

Chcesz być na bieżąco? Polub bloga na FB!

Przeczytaj również

Close