fbpx

Gdzie zjeść i wypić w Gdańsku? 10 propozycji + bonus

przez Piotr Łącki

Po artykule o największych atrakcjach Trójmiasta czas na odkrycie kulinarnej strony Gdańska. Pogoda nas nie rozpieszczała, więc odwiedziliśmy całkiem sporo miejsc. Gdzie zjeść i wypić w Gdańsku?

 

Gdzie zjeść i wypić w Gdańsku?

 1. Kafëbë

Kafëbë ma bardzo dobrą kuchnię regionalną. Wybraliśmy kilka dań i byliśmy bardzo zadowoleni. Mniej ortodoksyjnym fanom ryb polecam dorsza z pieca z musztardą francuską. Sandra wybrała placki ziemniaczane z wędzonym łososiem i kawiorem. Do tego regionalne piwo.

 1. Café Józef K.

W słoneczny dzień bardzo polecam kawę z widokiem na Wielką Zbrojownię. Choć tak naprawdę to najbardziej podoba mi się wnętrze. Świetne miejsce na wieczór ze znajomymi.

 1. Drukarnia

Miejsce ze świetną kawą w centrum Gdańska. We wnętrzu masa nawiązań do typografii i druku. Bardzo miła i bezpośrednia obsługa. Oprócz kawy polecamy chai latte!

 1. Piwnica Rajców 

Dobre miejsce na spróbowania lokalnego piwa. Zestaw degustacyjny składa się aż z sześciu małych kufli. Dobry porter bałtycki, godna polecenia APA.

 1. Lawendowa 8 

Kraftowe piwa w rustykalnym wnętrzu. Rekomendacja od koleżanki z Gdańska. Idealne miejsce na początek wieczoru.

 1. Cathead

Multitap z widokiem na Motławę. Dobre miejsce, by cieszyć się piwem i architekturą w centrum Gdańska. Przyjemnie urządzone wnętrze, sporo obcokrajowców.

 1. Pub 107

Dla osób poszukujących bardziej studenckiego klimatu w Gdańsku. Całkiem niezły wybór kraftowego piwa. Można także coś przegryźć.

 1. Pyra Bar

Dla fanów pieczonych ziemniaków, placków i zapiekanek. Sieć, założona w Poznaniu, zdobyła solidny przyczółek na wybrzeżu (w Gdańsku i Gdyni). W sumie nie może to dziwić, bo miłość do placków ziemniaczanych w północnej Polsce jest duża.

 1. Bar Smaczniej Taniej

Odwiedzając Europejskie Centrum Solidarności warto przenieść się do czasów, gdy Stocznia Gdańska działała pełną parą. Taką możliwość daje nam położony kilka kroków od Centrum bar Smaczniej Taniej.

 

Wchodząc do środka ma się poczucie, że niewiele zmieniło się we wnętrzu od 30-40 lat. Znajdziecie tam domową kuchnię i piwo Specjal, które kojarzy mi się z wyjazdami na północ Polski z dzieciństwa. Warto zjeść w towarzystwie pracowników stoczni.

 1. Bary mleczne w centrum Gdańska

W centrum Gdańska znajdziecie zaskakująco dużą ilość barów mlecznych bądź tanich jadłodajni. Do klasyków należy Bar Turystyczny, Bar Familijny KOS, Bar Mleczny Neptun czy Bar Harcówka.

 1.  Browar Miejski w Sopocie

Listę Gdańska uzupełni jeszcze browar z Sopotu. Spacerując plażą z Gdyni do Gdańska, postanowiliśmy uzupełnić kalorie po drodze. Bardzo polecamy jedzenie, a do tego proponujemy zestaw miejscowych piw. Czech Gold świetnie komponuje się z bardziej treściwymi daniami.

 

CO ZOBACZYĆ W TRÓJMIEŚCIE? GDAŃSK, SOPOT I GDYNIA NA WEEKEND

Przeczytaj również

Close