fbpx

Magiczny Jukatan w dwa tygodnie – gotowy plan podróży

przez Piotr Łącki

Jukatan ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż tylko plaże w okolicach Cancun. Dwa tygodnie pozwalają odkryć różnorodność całego półwyspu. Ten plan polecam osobom, które chcą doświadczyć jak najwięcej, nie pokonując przy tym olbrzymich dystansów.

Magiczny Jukatan – co zobaczymy?

Punktem początkowym i końcowym naszej podróży będzie Cancun. Do tego miasta można znaleźć loty z Europy w najkorzystniejszych cenach. Pobyt rozpoczniemy od relaksu na jednych z najpiękniejszych plaż Meksyku.

Plażowanie będzie miało swoją kontynuację. Pobliska Wyspa Kobiet (Isla Mujeres) stanowi dla wielu ucieleśnienie naszego wyobrażenia o Karaibach – biały piasek, turkus wody i kołyszące się palmy zostają w pamięci na długo. Podobnie jak drinki na bazie miejscowego rumu 🙂

Po plażowaniu czas na odkrycie prekolumbijskiej architektury. Zarówno małomiasteczkowy Valladolid jak i wielkomiejska Merida to punkty obowiązkowe pobytu na Jukatanie. Pływanie w okolicznych cenote, odwiedzenie najbardziej spektakularnych ruin Jukatanu (Chichen Itza), oraz obserwowanie flamingów w Celestun pozwolą zebrać niezapomniane wspomnienia.

Naszą podróż będziemy kontynuowali śladem piratów. To ich napady sprawiły, że władze Campeche postanowiły otoczyć miasto murami, których fragmenty możemy zobaczyć po dziś. Architektura Campeche znajduje się na liście UNESCO.

Po intensywnym tygodniu czas na odpoczynek. Laguna siedmiu kolorów w Bacalar jest jednym z najpiękniejszych miejsc półwyspu. Przed odlotem zaś nie sposób nie odwiedzić Tulum. Mnogość atrakcji sprawi, że każdy znajcie coś dla siebie przed powrotem do domu.

Pełny opis miejsc znajdziesz w demo planu podróży (poniżej).

Magiczny Jukatan

pobierz demo planu podróży
przejdź do sklepu

Magiczny Jukatan – co obejmuje plan podróży?

Plan podróży obejmuje wszystkie informacje logistyczne, które są Ci potrzebne do zrealizowania dwutygodniowej podróży przez Jukatan.

Znajdziesz tam informacje, jak przygotować się do podróży i zapewnić sobie bezpieczeństwo w drodze. Kompleksowo opisane są atrakcje po drodze, szczegóły dotyczące samodzielnego przemieszczania się po Jukatanie oraz propozycje noclegów (trzy w każdym miejscu).

Plan pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli zastanawiasz się, czy ten plan jest dla Ciebie, zajrzyj tutaj. W wyborze odpowiedniego planu podróży po Meksyku pomoże Ci także ten wpis.

Przejdź do sklepu

Magiczny Jukatan – informacje techniczne

Ilość stron: 48 stron
Czas trwania podróży: 14 dni
Data publikacji: październik 2019
Cena: 59 zł

Bądź na bieżąco – polub bloga na FB

Przeczytaj również

Close