fbpx

Dominikana – wprowadzenie

przez Piotr Łącki

Dwóch miesięcy, które spędziliśmy na Dominikanie, nie da się podsumować w jednym tekście. Gdyby chcieć opisać różnice w mentalności, piękno natury, różnorodność krajobrazów, słodycz owoców, ale również dwa równoległe światy, które funkcjonują tam obok siebie, to wrażeń starczyłoby na dość obszerną książkę. Spotkamy się gdzieś pośrodku i w najbliższych tygodniach zapraszam na relację z Dominikany w ośmiu odcinkach.

W pierwszej części weźmiemy na tapetę naukę hiszpańskiego pod palmami. Tak upłynął nam pierwszy miesiąc na Dominikanie. W zasadzie początkowo kurs chcieliśmy zrobić w Hiszpanii. Jak doszło do tego, że wybraliśmy jednak Karaiby, jakie były nasze wrażenia z kursu – dowiesz się w tym tekście. Relację uzupełni cała garść użytecznych porad i przemyśleń dotyczących intensywnej nauki języka.

Następne trzy teksty obejmą wrażenia z objazdu wyspy. Opowiem o:

Relacja z kolejnych odwiedzanych miejsc będzie przeplatała się z przepisami z Dominikany, które będą publikowane w dziale SMAKI. Pokażę Wam, jak przygotować:

Ostatni odcinek poświęcę Cabarete, małej miejscowości na skraju turystycznej strefy położonej wokół Puerto Plata. Spędziliśmy tam miesiąc. Dla mnie posiada ona odpowiedni balans pomiędzy tym, co lokalne, a światem turystycznym. W takim miejscu możesz sam zdecydować i wyważyć odpowiednie dla Ciebie proporcje.

Gdyby kogoś interesowała techniczna i finansowa strona naszego pobytu na Dominikanie, zapraszam do tekstów zawartych w dziale PLECAK. Znajdziecie tam pełne wyliczenia i dużo praktycznych informacji dotyczących logistyki.

 

Dominikana w ośmiu odcinkach

 1. Gdzie uczyć się hiszpańskiego?
 2. Dominikana: w trzy tygodnie dookoła wyspy – cz. I  (Cabarete – Samana – Macao – El Corecito)
 3. Empanady z jajkiem
 4. Dominikana: w trzy tygodnie dookoła wyspy – cz. II (Bayahibe – Wyspa Saona – Santo Domingo)
 5. La Bandera Dominicana
 6. Dominikana: w trzy tygodnie dookoła wyspy – cz. III (Jarabacoa – Punta Rucia – Cabarete)
 7. Drinki i koktajle z rumem
 8. Cabarete


  Dodatek:

 9. Miesiąc na Karaibach za 4282 zł/os.
 10. Objazd Dominikany w trzy tygodnie – ile to kosztuje? + logistyka

 

Nie chcesz przegapić wpisu, który Cię interesuje?
Zapisz się na newslettera! Poinformuję Cię o każdym nowym artykule.

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do zapisania się na newsletter.

Regulamin i polityka prywatności

Przeczytaj również

Close