fbpx

Gdzie zjeść w El Nido? 11 miejsc z jedzeniem i na drinka

przez Piotr Łącki

El Nido jest zdecydowanie najpopularniejszym miejscem na Palawanie. To punkt startowy wielu wycieczek po Zatoce Bacuit oraz miejsce wypadowe na plażę Nacpan. Po całym dniu wrażeń pojawia się pytanie, gdzie zjeść w El Nido? Zapraszam na krótki przewodnik, gdzie jeść i których miejsc unikać. 

Gdzie zjeść w El Nido? 11 miejsc z jedzeniem i na drinka

Happiness Beach Bar

Jedno z najlepszych miejsc w El Nido. Świetna atmosfera łączy się tu z dobrym jedzeniem. Warto zauważyć również przemyślany sposób podania drinków i dań. Te ostatnie podane są przy użyciu kokosowych miseczek, palmowych koszyczków czy bambusowych stojaków. 

Wieczorem warto usiąść na jednej z huśtawek przy barze na drinka. W jedzeniu pojawiają się specjały bliskowschodnie – hummus, falafel. 

Artcafé

Miejsce-instytucja w El Nido. To nie tylko miejsce, gdzie można zjeść, napić się kawy czy zjeść dobre ciasta. Artcafé organizuje wycieczki kajakami na pobliskie plaże i promuje świadome podróżowanie. Można tu również kupić proekologiczne pamiątki. 

Bulalo Plaza

Miejsce położone pomiędzy El Nido a plażą Corong Corong. Bardzo dobra smażona wieprzowina (sizzling pork bulgogi) – to był jeden z najlepszych posiłków na Filipinach. 

Kiepskie spaghetti z owocami morza (dlaczego w mdło-słodkim sosie pomidorowym?!). Otwarte 24 h na dobę. 

Gusto

Jedno z dwóch najlepszych miejsc z lodami w El Nido. W ofercie kilkanaście smaków. Do tego mają bardzo dobrą jakościowo kawę. Mają dosłownie dwa stoliki, także w grę wchodzi zamówienie na wynos. 

CB Cafe

Miejsce, w którym (zasłużenie czy nie) zawsze siedziało wielu turystów. Dobry kurczak w sosie pieczarkowym podany z warzywami. Bardzo kiepskie mięso w burgerze. Uczucia bardzo mieszane. 

I.B.R.

Najtańsze miejsce do jedzenia w El Nido. Otwarte całą dobę! Warzywne curry z ryżem można dostać już za 10 złotych, co jest wyjątkowo niską ceną jak na El Nido. Niestety z niską ceną wiąże się również kiepska jakość. Dobre były jedynie sajgonki (zwane na Filipinach lumpiang shanghai). 

Tylko w przypadku znacznych ograniczeń finansowych.

El Nido Bakery

Piekarnia położona w centrum El Nido. W ofercie mają tanie wypieki. Ceny zaczynają się od 5 peso. Dobre rogaliki z cynamonem oraz bułeczki z kokosem. Przed zakupem warto zapytać, co jest w środku, aby uniknąć rozczarowania. 

Stix and Cones 

Bardzo pomysłowe lody oraz smaczne sorbety. Pomysłowo wykonane. Idealne miejsce na lody w drodze na plażę albo po wycieczce. 

Hub Restaurant

Bardzo fajne miejsce, żeby wypić piwo, kawę oraz coś zjeść. W nowoczesnym wnętrzu dominuje beton, palmowa strzecha i bambus. Moje ulubione miejsce na kawę w El Nido. Dobre, jeśli chcecie przygotować logistykę kolejnego etapu podróży. 

Rooftop Bar

Świetne miejsce na wieczornego drinka, szczególnie na drugim piętrze. Warto wybrać się w czasie happy hour – wtedy otrzymamy dwa koktajle, płacąc za jeden. Bardzo miła atmosfera. 

Mama Odessa

Wschodnie przysmaki oraz piwa rzemieślnicze. O ile kuchnię włoską, grecką czy tapasy można spotkać często, to kuchnia ukraińska jest swego rodzaju ciekawostką na Filipinach. 

Jeśli nie kręci Was jedzenie wschodniego sąsiada, warto ze względu na piwo. 

Przeczytaj wszystkie wpisy z podróży przez pół świata 

Bądź na bieżąco – polub bloga na FB!

Przeczytaj również

Close